gnome-icon-theme - en to ro translation catalogue (36 entries)

en: OK
ro: Ok

en: Art
ro: Artistic

en: Binary
ro: Binar

en: Camera
ro: Foto

en: Certified
ro: Verificat

en: Cool
ro: Beton

en: cvs-added
ro: cvs-adăugat

en: cvs-controlled
ro: cvs-controlat

en: cvs-modified
ro: cvs-modificat

en: cvs-new-file
ro: cvs-fişier-nou

en: cvs-removed
ro: cvs-şters

en: cvs-sticky-tag
ro: cvs-tag-sticky

en: Danger
ro: Periculos

en: Distinguished
ro: Remarcabil

en: Documents
ro: Document

en: Draft
ro: Schiţă

en: Handshake
ro: Conectare

en: Money
ro: Bani

en: New
ro: Nou

en: No read
ro: Protejat la citire

en: Note
ro: Notiţă

en: No write
ro: Protejat la scriere

en: Oh no!
ro: Oh, nu!

en: Package
ro: Pachet

en: People
ro: Persoane

en: Pictures
ro: Poză

en: Presentation
ro: Prezentare

en: Sales
ro: Vânzări

en: Shared
ro: Partajat

en: Sound
ro: Sunet

en: Symbolic link
ro: Legătură simbolică

en: Trash
ro: Gunoi

en: Web
ro: Internet

en: Favorite
ro: Favorit

en: Mail
ro: Mesaj

en: Default GNOME Theme
ro: Temă implicită GNOME
