gnome-icon-theme - en to pt_BR translation catalogue (41 entries)

en: Art
pt_BR: Arte

en: Camera
pt_BR: Câmera

en: Certified
pt_BR: Certificado

en: Cool
pt_BR: Legal

en: cvs-controlled
pt_BR: cvs-controlado

en: cvs-modified
pt_BR: cvs-modificado

en: cvs-sticky-tag
pt_BR: cvs-tag-pegajoso

en: Danger
pt_BR: Perigo

en: Desktop
pt_BR: Área de trabalho

en: Distinguished
pt_BR: Famoso

en: Draft
pt_BR: Rascunho

en: Handshake
pt_BR: Aperto de mão

en: Money
pt_BR: Dinheiro

en: Multimedia
pt_BR: Multimídia

en: No read
pt_BR: Sem leitura

en: Note
pt_BR: Nota

en: No write
pt_BR: Sem gravação

en: Oh no!
pt_BR: Ah não!

en: People
pt_BR: Pessoas

en: Personal
pt_BR: Pessoal

en: Pictures
pt_BR: Fotos

en: Plan
pt_BR: Plano

en: Presentation
pt_BR: Apresentação

en: Sales
pt_BR: Vendas

en: Shared
pt_BR: Compartilhado

en: Sound
pt_BR: Som

en: Trash
pt_BR: Lixeira

en: Default GNOME Theme
pt_BR: Tema Padrão do GNOME

en: cvs-added
pt_BR: cvs-adicionado

en: cvs-conflict
pt_BR: cvs-conflito

en: cvs-removed
pt_BR: cvs-removido

en: Documents
pt_BR: Documentos

en: Favorite
pt_BR: Favorito

en: Generic
pt_BR: Genérico

en: Important
pt_BR: Importante

en: Mail
pt_BR: Correio

en: New
pt_BR: Novo

en: Package
pt_BR: Pacote

en: Photos
pt_BR: Fotos

en: Special
pt_BR: Especial

en: Urgent
pt_BR: Urgente
