gnome-icon-theme - en to da translation catalogue (35 entries)

en: OK
da: O.k.

en: Art
da: Kunst

en: Camera
da: Kamera

en: Certified
da: Certificeret

en: Cool
da: Sej

en: Danger
da: Fare

en: Desktop
da: Skrivebord

en: Distinguished
da: Udmærket

en: Draft
da: Udkast

en: Handshake
da: Håndtryk

en: Marketing
da: Markedsføring

en: Money
da: Penge

en: Oh no!
da: Åh, nej!

en: People
da: Folk

en: Personal
da: Personlig

en: Pictures
da: Billeder

en: Presentation
da: Præsentation

en: Sales
da: Salg

en: Sound
da: Lyd

en: Trash
da: Papirkurv

en: Default GNOME Theme
da: Standardtema til Gnome

en: GNOME
da: Gnome

en: Documents
da: Dokumenter

en: Downloads
da: Hentede filer

en: Favorite
da: Favorit

en: Generic
da: Generel

en: Important
da: Vigtig

en: Mail
da: Post

en: New
da: Ny

en: Package
da: Pakke

en: Photos
da: Billeder

en: No write
da: Ikke skrive

en: No read
da: Ikke læse

en: Urgent
da: Haster

en: Web
da: Internet
