gnome-icon-theme 0.1.3 - en to bn translation catalogue (47 entries)

en: OK
bn: ঠিক আছে

en: Art
bn: শিল্প

en: Camera
bn: ক্যামেরা

en: Certified
bn: সার্টিফাইড

en: Cool
bn: দুর্দান্ত

en: cvs-added
bn: cvs-যুক্ত করা হয়েছে

en: cvs-conflict
bn: cvs-বিরোধ

en: cvs-controlled
bn: cvs-নিয়ন্ত্রিত

en: cvs-modified
bn: cvs-পরিবর্তিত

en: cvs-new-file
bn: cvs-নতুন ফাইল

en: cvs-removed
bn: cvs-অপসারিত

en: cvs-sticky-tag
bn: cvs-স্টিকি-ট্যাগ

en: Danger
bn: বিপদ

en: Desktop
bn: ডেস্কটপ

en: Distinguished
bn: অসাধারণ

en: Documents
bn: ডকুমেন্টসমূহ

en: Draft
bn: খসড়া

en: Handshake
bn: করমর্দন

en: Marketing
bn: মার্কেটিং

en: Money
bn: টাকা

en: Multimedia
bn: মাল্টিমিডিয়া

en: New
bn: নতুন

en: No read
bn: পড়া নয়

en: Note
bn: টীকা

en: No write
bn: লেখা নয়

en: Oh no!
bn: হায় হায়!

en: Package
bn: প্যাকেজ

en: People
bn: মানুষজন

en: Personal
bn: ব্যক্তিগত

en: Pictures
bn: ছবি

en: Plan
bn: পরিকল্পনা

en: Presentation
bn: প্রেজেন্টেশন

en: Sales
bn: বিক্রয়

en: Shared
bn: শেয়ারকৃত

en: Sound
bn: শব্দ

en: Symbolic link
bn: প্রতীকী লিঙ্ক

en: Trash
bn: আবর্জনা

en: Web
bn: ওয়েব

en: Default GNOME Theme
bn: ডিফল্ট গুহ্নোম থীম

en: GNOME
bn: গুহ্নোম

en: Binary
bn: বাইনারি

en: Favorite
bn: প্রিয়

en: Generic
bn: সামগ্রিক

en: Important
bn: গুরুত্বপূর্ণ

en: Mail
bn: মেইল

en: Special
bn: বিশেষ

en: Urgent
bn: জরুরি
